اعلام آمادگی مدیران منتخب کلینیک صنعت دانشگاه گیلان در راستای همکاری با واحدهای تولیدی استان

23 07 2022
کد خبر : 3986231
تعداد بازدید : 665

در جریان بازدید اعضای منتخب کلینیک صنعت دانشگاه گیلان و رییس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت استان از شرکت دارویی گیلارانکو، زمینه های مختلف همکاری میان دانشگاه و شرکت مذکور بررسی شد.

دکتر سیدرضا میرعسکری مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه گیلان در این نشست با اشاره به ظرفیتهای مختلف دانشگاه گیلان جهت همکاری با صنایع گفت: در دانشکده های کشاورزی و علوم پایه و نیز در حوزه گیاه پزشکی، توانمندی های مناسبی جهت همکاری با واحدهای تولیدی حوزه غذا و دارو در استان وجود دارد.

دکتر میرعسکری تصریح کرد: در جریان بازدیدهای صورت گرفته و در دست اقدام از بخش صنعت و معدن، تفاهم نامه هایی با محوریت موضوعات مختلف قابل همکاری بویژه در زمینه کارورزی دانشجویان، فرصت های مطالعاتی اساتید، دوره های آموزشی برای دانشجویان و کارکنان شرکتها، ارائه خدمات مشاوره و فنی به واحدهای تولیدی و... تدوین می شود.

دکتر امیر پورفرزاد رییس گروه توسعه طرحهای کاربردی دانشگاه گیلان هم در این برنامه گفت: سوابق متعددی از فعالیت های پژوهشی در زمینه های مختلف به ویژه صنایع غذایی، شیمیایی، دارویی و بهداشتی در دانشگاه گیلان وجود دارد که این سابقه نشانگر ظرفیت مناسب موجود در دانشگاه جهت کمک به ارتقای تولید می باشد.

دکتر پورفرزاد افزود: حضور اساتید منتخب و با تجربه دانشگاه در بخش تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی از زمینه های همکاری موثر بین صنعت و دانشگاه است و نتایج مطلوبی به همراه خواهد داشت.

مریم شمسی مدیر کارخانه گیلارانکو نیز در جریان این بازدید با اشاره به تولیدات و توانمندیهای این شرکت گفت: معتقدیم که ارتباط بین دانشگاه و صنایع می تواند از وضعیت کنونی به مراتب بهتر شود و زمینه های فراوانی برای ارتقای این همکاری و تعامل وجود دارد.

وی تصریح کرد: یکی از موارد قابل طرح در همکاریهای فیمابین، استفاده از توان فنی و علمی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه گیلان است و همکاریهای علمی میان این شرکت و دانشگاه گیلان منجر به گسترش شناخت متقابل و ارتقای سطح تعاملات خواهد شد.

اسماعیل مقدس رییس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت گیلان نیز در این بازدید گفت: در راستای تفاهم نامه همکاری صنعت و دانشگاه گیلان، احصاء نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی و تلاش جهت ارتقای همکاری میان بخش صنعت با دانشگاه از مهمترین اولویتهای کاری این اداره کل است.

 

 


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب