بازدید اعضای کلینیک صنعت دانشگاه گیلان از شرکت دارویی بهوزان در شهر صنعتی رشت

02 09 2022
کد خبر : 3986216
تعداد بازدید : 669

اعضای کلینیک صنعت دانشگاه گیلان در چارچوب بازدیدهای دوره ای از صنایع استان، از شرکت دارویی بهوزان در شهر صنعتی رشت بازدید نمودند. 

در جریان این بازدید مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه گیلان گفتند: دانشگاه گیلان با دارا بودن رشته های مرتبط بویژه مهندسی شیمی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، بیوتکنولوژی، گیاه پزشکی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی و سایر رشته های مرتبط با حوزه سلامت و نیز دانشکده اقتصاد، ظرفیت خوبی برای همکاری با صنایع دارویی و آرایشی و بهداشتی دارد.
سید رضا میرعسکری افزود: واحدهای تولیدی استان در صورت تمایل می توانند با استقرار بخشی از واحد تحقیق و توسعه خود در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان موجبات افزایش تعامل با اساتید و دانشجویان و نیز استفاده از توان علمی و فنی دانشگاه را فراهم نمایند.
وی تصریح کرد: با توجه به الزام اعضای هیات علمی دانشگاه جهت گذراندن دوره فرصت مطالعاتی در بخش صنعت، حضور اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه در واحدهای تولیدی امکان ارتقای سطح همکاری صنعت و دانشگاه را فراهم می سازد.
رییس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت گیلان، با اشاره به تفاهم نامه صنعت و دانشگاه گیلان گفت: این اداره کل، پل ارتباطی بین بخش صنعت و دانشگاه از طریق تسهیل و تسریع در برقراری ارتباط، ایجاد می نماید.
اسماعیل مقدس افزود: از مهمترین موارد تسهیل گری در زمینه ارتباط دانشگاه با واحدهای تولیدی، انعقاد تفاهم نامه های همکاری با هدایت و نظارت اداره کل صمت می باشد که منجر به قراردادهای کاربردی جهت رفع نیازهای فناورانه صنایع و ارتقای فعالیتهای دانشگاه می گردد.
رییس انجمن تخصصی صنایع همگن خدمات فنی و مهندسی گیلان در این بازدید گفت: فعالیت های دانش بنیان و فناورانه ای توسط متخصصان و نخبگان استان در خصوص تعریف و تایید استانداردهای دارویی انجام شده است.
ثمره شیوعی تصریح کرد: انجمن فنی و مهندسی استان، جهت تسهیل در بهره گیری واحدهای تولیدی از جمله صنایع دارویی از تجهیزات مدرن، ماشین آلات بروز و بویژه ربات های صنعتی اعلام آمادگی می نماید.
وی همچنین گفت: در این زمینه ظرفیت های مختلفی در بین شرکت های فناور و نخبگان این عرصه در استان وجود دارد که در جهت رفع نیازهای فناورانه صنایع موثر خواهد بود.
مدیر کارخانه بهوزان نیز در این نشست، با اشاره به توانمندی ها و تولیدات این شرکت گفت: صنایع دارویی دارای شرایط و الزامات مشخصی است و از صنایع مهم و حساس بشمار می رود.
احمد متهجدی افزود: استفاده از توان علمی و فنی دانشگاه در تعریف و حل مسایل شرکت برای ما حائز اهمیت می باشد.
وی تصریح کرد: امکان استفاده از ایده های نوآورانه نخبگان و اساتید دانشگاه در این مجموعه بویژه در زمینه توسعه تولیدات آرایشی و بهداشتی و رفع نیازهای فناورانه فراهم است و از این موضوع استقبال می کنیم.

 


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب