بازدید اعضای کلینیک صنعت دانشگاه گیلان از شرکت فرآوری و ساخت قطعات خودرو ایران

25 04 2022
کد خبر : 3986201
تعداد بازدید : 680

 

در راستای اجرای تفاهم نامه صنعت و دانشگاه با همکاری دانشگاه گیلان و اداره کل صمت استان و با هدف ارتقای ارتباط صنعت و دانشگاه؛ اعضای کلینیک صنعت دانشگاه گیلان با همراهی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان، رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت استان و مدیر ارتباط با صنعت و جامعه و تعدادی از مدیران گروههای تخصصی دانشگاه گیلان از مجموعه فرآوری و ساخت قطعات خودرو در شهر صنعتی رشت بازدید نمودند.

 

رضا ابراهیمی آتانی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه گیلان در جریان این بازدید گفت: کلینیک صنعت دانشگاه گیلان در حوزه مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه، متشکل از اساتید با تجربه‌ای است که سابقه همکاری و حضور در بخش تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی را دارا می‌باشند.

وی افزود: در تلاش هستیم در سالجاری تبادل نظر و همکاری میان دانشگاه و حوزه صنایع، با محوریت مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه گیلان و بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و دانشجویان مستعد و نیز فعالان نخبه بخش صنعت و معدن استان افزایش محسوسی داشته باشد .طرح دستیار فناوری، یکی از برنامه های موثر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت گسترش تعامل میان صنعت و دانشگاه است که امکان حضور 6 ماهه دانشجویان مستعد در واحدهای دانش بنیان را در قالب کارآموزی با حمایت مالی پارک علم و فناوری فراهم می‌نماید و آمادگی لازم در زمینه اجرای این طرح در استان گیلان در سالجاری وجود دارد.

در جریان این برنامه سینا مساح‌نیا، معاون منابع انسانی شرکت فرآوری و ساخت قطعات خودرو ایران، ضمن تشریح فعالیتها و ظرفیتهای این مجموعه گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های این مجموعه در چهارچوب ارتباط با دانشگاه، شناسایی و جذب نیروی انسانی مستعد از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط بویژه در حوزه مهندسی مکانیک، صنایع و برق می باشد و در این زمینه از حضور دانشجویان با استعداد در قالب کارآموز و کارورز در این شرکت استقبال می‌کنیم.

وی افزود: هم‌افزایی و تبادل تجربیات و دانش فنی میان اساتید دانشگاه و مدیران فنی و کارشناسان این شرکت بویژه در بخش تحقیق و توسعه می‌تواند در ارتقای سطح کیفی فعالیتها و تولیدات این واحد صنعتی و توسعه محصولات آن نقشی موثر ایفا نماید. ضمن اینکه بهره‌گیری از ظرفیتهای دانشگاه گیلان در زمینه رفع نیازهای آموزشی صنعت و برگزاری دوره های متناسب با تقویم آموزشی مربوطه، از دیگر راهکارهای توسعه تعامل صنایع با دانشگاه است و این شرکت در این زمینه آماده همکاری می‌باشد.

اسماعیل مقدس، رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت گیلان نیز در جریان این بازدید با اشاره به تاثیرات مطلوب اجرای تفاهم‌نامه صنعت و دانشگاه در جهت اعتلای صنعت استان و تقویت ارتباط آن با دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی گفت: در سالهای اخیر، اجرای طرح تاپ، نتایج و دستاوردهای مفیدی در زمینه بهره‌گیری از توانمندی اساتید و دانشجویان نخبه در حهت کمک به صنایع و حل مسایل این بخش داشته و امیدواریم در سالجاری نیز از ظرفیتهای موجود در این بخش بویژه جذب سرباز صنعت و حمایت از ارائه مشاوره اعضای هیات علمی دانشگاه، بهره‌برداری لازم صورت پذیرد.

وی افزود: استقرار بخشی از فرآیند مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی در مرکز نوآوری دانشگاه گیلان، می‌تواند نقشی موثر در تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و شناسایی افراد مستعد دانشگاه و بهره‌گیری از ظرفیتهای موجود ایفا نماید. همچنین طرح فرصت مطالعاتی برای اساتید دانشگاه جهت حضور در واحدهای تولیدی و کمک به حل مسایل بخش صنعت و معدن، یکی از برنامه‌های تاثیرگذار جهت رفع نیازهای فناورانه صنایع است و اداره کل صمت گیلان آمادگی لازم جهت حمایت از این طرح موفق و تسهیل اجرای آن را دارد.

 


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب