بازدید مدیران کلینیک صنعت دانشگاه گیلان از شرکت پگاه گیلان

09 05 2022
کد خبر : 3986185
تعداد بازدید : 710

نمایندگان کارگروههای مرتبط کلینیک صنعت دانشگاه گیلان از شرکت پگاه در شهر صنعتی رشت بازدید نمودند.

در راستای اجرای تفاهم‌نامه صنعت و دانشگاه در گیلان و با هدف توسعه همکاری میان دانشگاهها و مراکز علمی، پژوهشی استان با صنایع مختلف در جهت شناسایی و کمک به حل مسایل بخش تولید و نیز ارتقای متقابل سطح فعالیتها بازدید از خطوط تولید محصولات مختلف شرکت پگاه گیلان صورت گرفت.
در جریان این بازدید مدیران بخشهای مرتبط کلینیک صنعت دانشگاه گیلان از جمله کارگروه مکانیک، محیط زیست و صنایع غذایی طی نشستی با مدیرعامل و مدیران شرکت پگاه گیلان، راهکارهای تقویت همکاری و بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه برای ارتقای فناوری و کمک به حل مسایل فنی این شرکت مورد بررسی قرار دادند.
در این نشست، احمدرضا پارسا، مدیرعامل پگاه گیلان با اشاره به اهمیت پرداختن به نوآوری و فناوری بر اساس شعار سال، گفت: در همین راستا، از طریق حمایت از مبحث تحقیق و توسعه در این شرکت، طراحی و تولید برخی ملزومات که مانع از خروج ارز از کشور و موجب خودکفایی می‌گردد در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در زمینه تولید و نوسازی برخی دستگاهها و ماشین آلات خطوط تولید و تامین قطعات مورد نیاز می‌توانیم از ظرفیت دانشگاه و اساتید مرتبط استفاده نماییم.
اسماعیل مقدس، رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صمت گیلان نیز در این نشست گفت: انعکاس مسایل و نیازمندیهای شرکتهای تولیدی در زمینه فناوری و پژوهشی می تواند در جهت تسهیل و تسریع ارتباط صنعت با دانشگاهها و مراکز علمی موثر واقع شود.
وی تصریح کرد: گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه و بهره گیری از توان علمی و فنی دانشگاهها، موجب کمک به قطع وابستگی به خارج در برخی زمینه‌ها و دستیابی به خودکفایی صنعتی خواهد شد.
علی چائی‌بخش لنگرودی، مدیر فناوری و کارآفرینی دانشگاه گیلان در جریان این بازدید گفت: صنعت و دانشگاه کمکهای متقابلی می‌توانند به یکدیگر ارائه نمایند و انجام برخی پژوهشهای مشترک، کمک به ایجاد و یا تقویت مراکز تحقیق و توسعه و بهره‌گیری از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان مستعد دانشگاه در بخش صنعت از جمله این موارد است.
وی افزود: دانشگاه گیلان از طریق کمک به رفع نیازهای فناورانه صنایع در بخش تجهیزات و قطعات، ارائه آموزشهای تخصصی لازم، ارائه خدمات آزمایشگاهی و در اختیار قرار دادن ظرفیتهای کلینیک صنعت دانشگاه برای حل مسایل صنایع، تقویت ارتباط با بخش صنعت را در سالجاری در دستور کار قرار داده است.
شایان ذکر می‌باشد، در این برنامه، علاوه بر مدیران مذکور، برخی دیگر از مدیران دانشگاه گیلان از جمله مدیر توسعه طرحهای کاربردی دانشگاه نیز حضور داشتند.