چهارمین جلسه میز پسماند 22 آذر

13 12 2023
کد خبر : 8542200
تعداد بازدید : 1545

جلسه چهارم از سری جلسات ایجاد طرحی واحد برای بازیافت پسماند دانشگاه گیلان با محوریت هم‌اندیشی برای جانمایی سایت پروژه در روز چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۲ در میز جامعه و صنعت دانشگاه گیلان با حضور جمعی از اعضای هیات علمی برگزار گردید.

در این جلسه، به بحث در رابطه با برنامه کلی طرح پیشنهادی بازیافت پسماند آلی دانشگاه گیلان شامل مراحل مکان‌یابی، شناسایی انواع زباله‌های موجود در مبدا، میزان زباله‌های تولید شده در دانشگاه و نوع زباله موجود در مقصد پرداخته شد. همچنین هر یک از قسمت‌های سایت بازیافت شامل قسمت جداسازی و تفکیک زباله، بخش هوادهی به توده کمپوست و سیستم تصفیه شیرابه بررسی شدند.


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

27 07 2022

بازدید اعضاء کلینیک ارتباط با صنعت دانشگاه گیلان و کارگروه صنایع نساجی از کارخانه ایران پوپلین

شرکت ایران پوپلین (سهامی عام) در تاریخ 5 مرداد ماه 1353 با مشارکت بانک توسعه صنعتی و معدنی ایران و بخش خصوصی تشکیل شد.در حال حاضر این شرکت جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی می‌باشد. کارگروه صنایع نساجی با همکاری کلینیک صنعت دانشگاه گیلان روز یکشنبه مورخ 18 دی ماه  1401 در راستای توسعه و ارتقا روابط صنعت و دانشگاه از کارخانه ایران پوپلین بازدید نمودند. در این بازدید، ضمن ارزیابی امکانات و تجهیزات مجموعه‌ی مذکور، پلیمر، الیاف و مواد پیشرفته، فناوری نساجی، فرآیندهای ریسندگی، بافندگی، تجهیزات آزمایشگاهی، رنگرزی، چاپ، علوم رنگ، صنعت پوشاک، مد و طراحی، نانو و زیست فناوری، توسط اعضای هیئت‌علمی دانشگاه گیلان، پیشنهاداتی ارائه شد و طی رایزنی‌های به عمل آمده از جانب کلینک  صنعت دانشگاه، مقرر شد قرارداد همکاری در زمینه‌ی افزایش دانش و فناوری  نوین منعقد  شود.  کلینک صنعت  دانشگاه گیلان در راستای ارتقا همکاری‌های صنعت استان و دانشگاه، سلسله بازدیدهایی از صنایع مختلف خواهد داشت که این بازدیدها با هدف آسیب‌شناسی صنایع و فراهم کردن بستر لازم برای همکاری دانشگاه و مجموعه‌های صنعتی استان انجام می‌گیرد که قرارداد منعقد شده، منتج از این سلسله بازدید‌ها است.