نشست میز جامعه و صنعت با نمایندگان "شهرداری‌های رشت، کیاشهر و رضوانشهر" و "اتاق بازرگانی گیلان" ۲۵ مهرماه

17 10 2023
کد خبر : 7557029
تعداد بازدید : 323

نشست میز جامعه و صنعت با حضور نمایندگانی از "شهرداری‌های رشت، کیاشهر و رضوانشهر" و همچنین "اتاق بازرگانی گیلان" در روز سه شنبه ۲۵ مهرماه سال 1402 برگزار گردید.

در این جلسه در رابطه با اولویت‌های پژوهشی شهرداری‌ها و همچنین دلایل اجرایی نشدن برنامه‌های نوشته شده بحث‌ شد. در این جلسه همچنین از ۶ گارگروه تخصصی در شهرداری رشت نام برده شد که دانشگاه گیلان می‌تواند تعامل مستقیمی برای اجرای تخصصی طرح‌ها با آن‌ها برقرار کند.

در این جلسه همچنین از وجود کمیسیون‌های مختلف در اتاق بازرگانی با عناوین کمیسیون صنعت، کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی نام برده شد و حضور نمایندگانی از هر یک این کمیسیون‌ها در جلسات، به منظور ارائه دغدغه‌مندی‌ها به دانشگاه، مطلوب دانسته شد.


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

27 07 2022

بازدید اعضاء کلینیک ارتباط با صنعت دانشگاه گیلان و کارگروه صنایع نساجی از کارخانه ایران پوپلین

شرکت ایران پوپلین (سهامی عام) در تاریخ 5 مرداد ماه 1353 با مشارکت بانک توسعه صنعتی و معدنی ایران و بخش خصوصی تشکیل شد.در حال حاضر این شرکت جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی می‌باشد. کارگروه صنایع نساجی با همکاری کلینیک صنعت دانشگاه گیلان روز یکشنبه مورخ 18 دی ماه  1401 در راستای توسعه و ارتقا روابط صنعت و دانشگاه از کارخانه ایران پوپلین بازدید نمودند. در این بازدید، ضمن ارزیابی امکانات و تجهیزات مجموعه‌ی مذکور، پلیمر، الیاف و مواد پیشرفته، فناوری نساجی، فرآیندهای ریسندگی، بافندگی، تجهیزات آزمایشگاهی، رنگرزی، چاپ، علوم رنگ، صنعت پوشاک، مد و طراحی، نانو و زیست فناوری، توسط اعضای هیئت‌علمی دانشگاه گیلان، پیشنهاداتی ارائه شد و طی رایزنی‌های به عمل آمده از جانب کلینک  صنعت دانشگاه، مقرر شد قرارداد همکاری در زمینه‌ی افزایش دانش و فناوری  نوین منعقد  شود.  کلینک صنعت  دانشگاه گیلان در راستای ارتقا همکاری‌های صنعت استان و دانشگاه، سلسله بازدیدهایی از صنایع مختلف خواهد داشت که این بازدیدها با هدف آسیب‌شناسی صنایع و فراهم کردن بستر لازم برای همکاری دانشگاه و مجموعه‌های صنعتی استان انجام می‌گیرد که قرارداد منعقد شده، منتج از این سلسله بازدید‌ها است.